fbpx

MG4 Electric z Salonu MG Warszawa Zdobywa 5 Gwiazdek w Teście Green NCAP

Samochód elektryczny MG4 Electric, dostępny u dealera MG Warszawa, zdobył najwyższe wyróżnienia w prestiżowym rankingu Green NCAP. Ten innowacyjny hatchback elektryczny nie tylko zyskał uznanie za swoje osiągi w kategoriach efektywności energetycznej i emisji gazów cieplarnianych, ale również zdobył serca użytkowników swoją wydajnością i stylowym designem.

Green NCAP, jako niezależna inicjatywa europejska, ocenia samochody pod kątem ich wydajności środowiskowej w realnych warunkach drogowych. Cel tego programu to wspieranie rozwoju pojazdów o niskim wpływie na środowisko, co przekłada się na poprawę jakości powietrza oraz ograniczenie wpływu na globalne ocieplenie.

MG4 Electric, który można zakupić w salonie MG w Warszawie, otrzymał maksymalne noty w testach dotyczących czystości powietrza, zarówno w badaniach laboratoryjnych, jak i drogowych, osiągając idealną ocenę 10/10 w indeksie czystego powietrza. Dodatkowo, w testach efektywności energetycznej, MG4 Electric wykazał się wyjątkową wydajnością, zdobywając najwyższe noty w trzech z czterech kategorii, co zaowocowało ogólną oceną 9,2/10.

W kategorii emisji gazów cieplarnianych, MG4 Electric również wykazał doskonałe wyniki, zdobywając maksymalny wynik 10/10 zarówno w teście na zimno, jak i na ciepło, z końcową oceną 9,4/10. Te wyniki potwierdzają zobowiązanie MG do dostarczania pojazdów przyjaznych dla środowiska.

Aiden He, dyrektor generalny MG Nordic & Benelux, skomentował: „Od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2022 roku, MG4 Electric zapewnił wielu naszym klientom dostęp do zrównoważonej i bezemisyjnej motoryzacji. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować oferowanie naszym klientom pojazdów, które nie tylko dostarczają przyjemności z jazdy, ale także spełniają rygorystyczne standardy organizacji takich jak Green NCAP.”

MG4 Electric jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się kompaktowych samochodów elektrycznych w Europie w 2023 roku, co świadczy o jego niezwykłej popularności. Dzięki stylowemu wyglądowi, praktyczności i wyjątkowej wartości, model ten zdobył ponad 30 prestiżowych nagród, w tym dziewięć tytułów „Samochodu Roku”.

Dla mieszkańców Warszawy zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w motoryzacji, salon MG Plaza Warszawa, jako autoryzowany dealer MG Warszawa zapewniają nie tylko dostęp do tego wyjątkowego modelu, ale także fachową obsługę i doradztwo w zakresie ekologicznej jazdy.

Zapraszamy dealer MG Plaza Warszawa
ul. Grochowska 85